top of page
wallpaper.boras.1.jpg

Muisto Seebimeistrite lugu

 

Muisto seebid on Eesti traditsioonilised käsitööseebid, mis valmivad hoole ja armastusega Lahemaal. Juba veerand sajandit valmistame unikaalseid seepe, kasutades selleks vanu, põlvest põlve edasi kantud vanavanema retsepti. Meie seebid on audentsed Eesti taluseebid. Keedetud nii nagu vanasti searasva ja seebikivi baasil. Seepide sisse minevad ürdid mahekasvatame oma maal, omas mullas, garanteerides nii nende kõrgeima kvaliteedi, puhtuse ja toimeomaduse. Tootmises kasutame vaid puhtaid, looduslikke ja kodumaiseid tooraineid. 

 

Traditsioonilisel meetodil seebi keetmine on pikk protsess, mis nõuab aega, täpsust, pühendumust ja hoolt. Kuumutatakse searasv, lisatakse seebikivi ning vastavalt sordile muud koostisained ja eeterlikud õlid. Seep valatakse suurde vormi jahtuma. Jahtununa lõigatakse seebid lahti, jäetakse tahkuma ning üsna pikaks ajaks järelvalmima

Seepide müümisega laatadel alustas  esmakordselt Virve Eviste. Tema eestvedamisel on sellest ettevõtmisest tänaseks päevaks välja arenenud tubli perefirma, kus löövad ühiselt kaasa juba perekonna kõik kolm põlvkonda. Seebivalmistamise kunsti õppis Virve oma vanematelt. Retseptid, mida me kasutame on pärand tema vanaemalt. Esimesed säilinud üleskirjutatud retseptid on pärit 20. sajandi algusest, kuid meie suguvõsa teadmised seebikeetmise kohta ulatuvad ilmselt veelgi kaugemasse minevikku.

Ettevõtmise 25 tegutsemisaasta jooksul oleme näinud ja kogenud nii mõndagi. On olnud väga proovilepanevaid aegu, kuid üheskoos oleme seljatanud kõik raskused. Väärikas, veerand sajandi pikkune, tegutsemisaeg ja veelgi pikem ajalugu on tõestuseks meie järjepidevusest ning Muisto seebimeistrite kangusest.

Meie seebid ei ole mitte pelgalt tarbeesemed vaid osa Eesti pärandkultuurist. Hoides üleval seebitegu hoiame elus ja au sees tähtsat tükikest nii oma suguvõsa kui ka terve Eesti rahva ajaloost. Traditsioonid, järjepidevus, ning pühendumus on meie põhimõtted. Nendel põhimõtetel valmivad Muisto seebimeistrite käe all tõeliselt unikaalsed ja ainulaadsed traditsioonilised Eesti käsitööseebid, mida ei leidu mitte kusagil mujal ei Eestis, ega maailmas.

bottom of page